Zelený život

Vydražte si hraný míč PRVNÍ a podpořte nadační fond Zelený život

Úvodní kola jubilejní 30. sezony samostatné FORTUNA:LIGY byla poprvé v historii rozehrána s jednotnými míči s názvem PRVNÍ, které se pyšní unikátním designem pouze pro českou nejvyšší soutěž. 

Právě tyto hrané míče se stanou nesmírně cennou relikvií nejen pro sběratele, ale pro všechny, kteří chtějí přispět na dobrou věc. Po jednom hraném míči z každého z osmi duelů prvního kola FORTUNA:LIGY vkládá Ligová fotbalová asociace (LFA) do speciální aukce, jejíž výtěžek poputuje na konto nadačního fondu Zelený život. 

Každý hraný míč je navíc vlastnoručně podepsán oběma kapitány týmů z příslušného utkání. Míče PRVNÍ tak hrají hlavní roli v nadačním fondu Ligové fotbalové asociace Zelený život.


Společenská odpovědnost firem je dnes nedílnou součástí jejich prezentace ve společnosti. Ligová fotbalová asociace (LFA) si uvědomuje významnou roli, kterou ve veřejném životě hraje profesionální fotbal, zejména jeho nejvyšší soutěž. A proto ve spolupráci se svými partnery a českými profesionálními kluby založila již v roce 2015 charitativní program pod názvem Zelený život inspirovaný Modrým životem z knížek Jaroslava Foglara.

Nadační fond Zelený život zřídila Ligová fotbalová asociace se záměrem účinné podpory mladých fotbalistů a fotbalistek ve věku 5-15 let, kteří vyrůstají ve ztížených sociálních a ekonomických podmínkách. Sport ani fotbal není výsadou bohatých a cílem nadačního fondu Zelený život je umožnit sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek peněz.

Jak mohu přispět?

Vyzýváme všechny trenéry, učitele i rodiče! Znáte ve svém okolí talentované dítě ve věku 5 až 15 let, které bych chtělo hrát fotbal, ale jeho rodinná situace tomu nepřeje? Dejte nám o tom vědět do nadačního fondu Zelený život! My pak najdeme vhodnou formu podpory. Žádosti schvalujeme 4x ročně.

Současně nás můžete podpořit charitativní aukcí 18 vozů, ve kterých jezdili zástupci 18 ligových klubů, výtěžek podpoří nadační fond Zelený život. Pozor, aukce potrvá jen 15 dní, od 1. do 15. září 2021!