Liga do škol

Možnost pohovořit s hráči, vyfotit se s pohárem pro mistra Chance Ligy nebo zkusit si oficiální míč Chance Ligy značky SELECT. To je projekt Ligové fotbalové asociace Fotbalová liga do škol, v rámci kterého zástupci LFA objíždí základní školy po celé České republice a propagují Chanci Ligu a Chanci Národní Ligu mezi žáky školou povinnými.

Úspěšný projekt byl poprvé spuštěn v jarní části sezony 2022/23, během níž zástupci LFA navštívili základní školy v Praze, Brně, Jablonci a Liberci.

Projekt má za cíl propagaci profesionálního fotbalu v Česku i fotbalu jako takového mezi nejmladšími. Pro žáky škol i učitele je v rámci více něž tříhodinové akce připraven bohatý program, kterého se zúčastní mimo jiné hráči některého z profesionálních klubů, aby pohovořili o práci profesionálního fotbalisty, o kariéře a odpověděli na otázky.

„Každý z nás měl v mládí vzor a často to byli fotbalisté. My prostřednictvím našich přednášek, na kterých spolupracujeme s kluby, chceme právě tyto vzory přiblížit dětem co nejvíce. Ať už tím, že se s hráči mohou setkat nebo se zeptat na otázky dle vlastního přání, které často bývají skutečně originální,“ vysvětlil Daniel Hajný, marketingový a obchodní ředitel Ligové fotbalové asociace.

„Vedle zážitku a informačního obohacení je našim cílem také podpora fotbalu a sportu obecně. Věříme, že právě promluva s profesionály přiměje děti vzít balón a jít si zakopat. Ať už v klubech nebo jen pro zábavu,“ dodal Hajný. Vedle některého z hráčů, akce se dříve zúčastnili například Jan Kovařík, Lukáš Červ, Olivier Vliegen, Tomáš Malínský či Jan Štěrba, se mohou všichni účastníci těšit také na možnost vidět a osahat si cenné artefakty, trofej pro vítěze Chance Ligy, originální dresy nebo oficiální míč nejvyšší domácí soutěže značky SELECT. Pro všechny jsou navíc přichystány drobné pozornosti.