Sběratelské kartičky

Ve spolupráci se slovenským výrobcem sportovních sběratelských kartiček SportZoo přinášíme kolekci fotbalových kartiček FORTUNA:LIGA 2020/21.

Sběratelství hokejových či fotbalových kartiček má v České republice dalekosáhlou historii. Jsme proto velmi rádi, že máme tu čest po dvaceti letech opět vrátit na český trh fotbalové kartičky domácí nejvyšší soutěže.


První kolekce sběratelských fotbalových kartiček FORTUNA:LIGA 2020/21 vyšla v lednu 2021, aktuálně se prodává již druhá edice ještě s hráči soutěžního ročníku 2020/21. V prodeji je ve třech variantách boxů retail (24 balíčků po 6 kartiček), hobby (10 balíčků po 10 kartiček) a exclusive (35 kartiček).

Sběratelské karty je možné zakoupit také online na stránkách výrobce www.sportzoo.cz, v trafikách sítě Mediaprint & Kapa a ve vybraných klubových fanshopech. Seznam všech kamenných prodejen a dalších prodejních míst najdete zde (alba) a zde (kartičky).


Dost už bylo slov, představujeme druhá kolekce má následující podobu:

Základní set (216 karet)

Design karet zůstává nezměněný oproti první kolekci. V číslování kartiček se také proto pokračuje tam, kde se skončilo - u čísla 217. Součástí základního setu jsou hráči, kteří v průběhu sezóny 2020/21 přestoupili do FORTUNA:LIGY, případně během soutěžního ročníku změnili působiště. Každý tým elitní soutěže má v základním setu zastoupení v podobě devíti hráčů. Po vzoru první kolekce nesmí chybět ani paralelní verze Limited Edition Gold x/99 a Black x/19

Coach's Rules (18 karet)

Zraky fanoušků se většinou upírají na samotné hráče, ale právě trenéři jsou ti, kteří často rozhodují o (ne)úspěchu týmů. Vlastní kartičku má proto všech 18 trenérů ze všech účastníků uplynulé sezóny

Foreign Forces (18 karet)

Kartičky Foreign Forces si získali srdce mnoha sběratelů, proto v nich pokračujeme i v druhé sérii. Set rozšíří hned osmnáct fotbalistů. Můžeme prozradit, že mezi nimi je i hvězda pražské Slavie Abdallah Sima.

Debut Date Rookie (18 karet)

V české nejvyšší soutěži se hned několik klubů nebálo dát prostor talentovaným mladíkům. Zajímavé debuty ze sezóny 2020/21 přiblížíme fanouškům prostřednictvím setu Debut Date Rookie, ve kterém figuruje 18 fotbalistů, kteří by se v budoucnosti mohli stát hvězdami FORTUNA:LIGY. Set vychází v paralelních verzích Limited x/199 a v podpisové verzi x/99.

Dabut Date Flashback (9 karet)

Díky kartičkám Debut Date Flashback si společně zavzpomínáme na dřívější debuty ligových hvězd. Set vychází rovněž ve dvou paralelních verzích Limited x/99 a v podpisové verzi x/49.

National Team Warriors (18 karet)

Při tvorbě kolekce jsme mysleli také na nedávno skončené EURO 2020. V kolekci si tak našli místo i jednotliví reprezentanti svých zemí. Osmnácti hráčům z celkem 16 národních týmů vychází kromě základní kartičky také paralelní karta Limited x/149 a taktéž krásná National Team Warriors Auto Flag x/49 s nášivkou národní vlajky a podpisem hráče.

Team Leaders (45 karet)

Na unikátní plastovou kartičku s přehlednými prvky jsme umístili 45 fotbalistů, kteří se ve svých klubech řadí mezi lídry. A to nejen na hřišti. Podpisová verze Team Leaders Signature vychází v levelu 1 s limitem x/145 (27 hráčů) a v levelu 2 s limitem x/85 (18 hráčů).

Game Jersey (18 karet)

K oblíbenému hráči či klubu se mohou fanoušci výrazně přiblížit díky kartičkám Game Jersey s kousky hraných dresů. Set tvoří karty 18 fotbalistů s limitem x/99.

Imperial Scripted Memorabilia (36 karet)

Ve druhé sérii jsme si pro sběratele připravili také novinku v podobě kartiček s kousky stulpen, kopeček nebo brankářských rukavic. V závislosti na použitém materiálu jsou karty limitované x/15 anebo x/20 a nebude na nich chybě podpis hráče. Na tuto výjimečnou kolekci jsme zařadili hned 36 fotbalistů.

Captime Scripted Armband (18 karet)

Obrovskou exkluzivitou v druhé sérii fotbalových karet FORTUNA:LIGY 2020/21 je i kartička s kouskem hrané kapitánské pásky doplněná o podpis hráče. Kartičky 18 ligových kapitánů vycházejí v limitaci x/5.

Unique Mark (18 karet)

Oblíbené kartičky Unique Mark se kousky jmenovek nebo log klubů či výrobců z hraných dresů vybraných hráčů budou na sběratele čekat opět v exclusive boxech. Druhá série tak bude opět bohatá o vícero exkluzivních kartiček s tím nejnižším limitem. Zastoupení v tomto setu má 18 hráčů.


Ukázka kartiček