Archiv článků

pátek 02.12.2022

Čtvrtý ročník e:LIGY startuje, k vidění bude i na O2 TV Sport!

Nejkvalitnější turnaj v kompetitivním hraní konzolové hry EA SPORTS™ FIFA 23" v Česku startuje už tuto neděli. Do e:LIGY se opět zapojí všechny kluby FORTUNA:LIGY se svými týmy. Vybraná utkání některých ligových kol budou k vidění kromě obvyklých online platforem oblíbených v esportové komunitě také v živých přenosech na televizní stanici O2 TV Sport.

pondělí 28.11.2022

LFA will host the next General Assembly of European Leagues

The 46th European Leagues General Assembly will be organized by the League Football Association in Prague from 19 to 21 April 2023. An exceptional event which recognizes the standing of Czech football in the international and institutional arena of our sport.

pondělí 28.11.2022

LFA získala pořadatelství příštího kongresu European Leagues!

V pořadí již 46. Valné shromáždění European Leagues uspořádá Ligová fotbalová asociace v Praze v dubnu příštího roku. Zcela výjimečná událost v rámci fotbalové diplomacie na českém území se uskuteční od 19. do 21. dubna 2023.

čtvrtek 24.11.2022

DK při trestu pro Spartu zohlednila opatření činěná klubem

Disciplinární komise na svém posledním řádném zasedání v roce 2022 projednala mimo jiné i případ použití pyrotechniky sparťanských fanoušků při dohrávaném ligovém utkání proti Slovácku.

čtvrtek 24.11.2022

Změna u rozhodčích musí být systémová. Ať jsou profesionálové!

KOMENTÁŘ PŘEDSEDY LFA DUŠANA SVOBODY: Je to velké téma, které se řeší v podstatě po každém kole FORTUNA:LIGY. Dostává stejnou pozornost jako ty nejkrásnější akce a góly. Rozhodčí. Situace kolem nich je dlouhodobě hodně napjatá a nervózní. Sice se mění šéfové Komise rozhodčích i samotní rozhodčí, ale jejich výkony stále rezonují. Poslední roky a zkušenosti ukázaly, že jen personální změny či přerozdělení kompetencí nic nevyřeší.

pátek 18.11.2022

JVC Hráč a trenér měsíce: Listopad ovládla Sparta, uspěli Haraslín a Priske

FORTUNA:LIGA má za sebou poslední hrací měsíc letošního kalendářního roku, proto už s předstihem mohla spustit hlasování fanoušků o JVC Hráče a trenéra měsíce. Za listopadové výkony získala nejvíce hlasů pražská Sparta – z triumfu v tradiční anketě se radují její kouč Brian Priske i záložník Lukáš Haraslín.

pátek 18.11.2022

Hráč a trenér měsíce: V listopadu uspěli prostějovský Kušej a vyškovský Trousil

Listopadovému dílu tradiční ankety Hráč a trenér měsíce vládnou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE Moravané, přesněji zástupci hanáckého regionu. Prostějovský křídelník Kušej si ve dvou zápasech připsal tři góly – z toho jeden dokonce v oslabení. Trenér Trousil pak dovedl Vyškov na průběžné druhé místo tabulky, ambiciózní MFK přitom zblízka kouká na lídra z Příbrami.

pátek 11.11.2022

Přihraj:Králem asistencí je sparťan Højer. Dánský šikula připravil čtyři góly

Již třetího vítěze v probíhajícím ligovém ročníku 2022/23 zná statistika Přihraj:Král asistencí. Po triumfech mladoboleslavského záložníka Marka Matějovského a středopolaře pražské Slavie Petra Ševčíka se nyní raduje zástupce druhého pražského S. V období mezi 11. a 15. kolem nejvíce zářil sparťan Casper Højer, jenž svým spoluhráčům nahrál hned na čtyři branky.

čtvrtek 10.11.2022

Statut Disciplinární komisi neumožnil zahájit disciplinární řízení s hráčem Chorým

Disciplinární komise na svém dnešním zasedání mimo jiné projednávala případ plzeňského útočníka Tomáše Chorého, u kterého nemohlo být zahájeno disciplinární řízení, jelikož nedošlo k naplnění nutné podmínky dle Statutu Disciplinární komise LFA.

čtvrtek 10.11.2022

The fourth e:LIGA season is approaching, registrations are open now

In the ongoing 2022/23 season, the Czech League Football Association will follow up on its previous activities in the field of esports. The fourth season of the e:LIGA is on the agenda. All FORTUNA:LIGA clubs will once again participate in the competitive playing of EA SPORTS™ FIFA 23, their esports representatives will fight for prize money in the total value of 150,000 CZK. As the only competition in the Czech Republic, the winning duo of e:LIGA players will also receive a seat in the EA SPORTS FIFA 23 Global Series Play-Ins.