Archiv článků

středa 20.10.2021

Nejbližší dva zápasy Karviné odloženy na neurčito

Vedení soutěže odložilo na neurčito dvě nejbližší ligová utkání MFK Karviná, která měl slezský klub odehrát v rámci nejbližších dvou kol FORTUNA:LIGY, a to z důvodů nařízení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, která rozhodla o karanténních opatřeních ve vztahu k významnému počtu členů týmu Karviné.

pondělí 18.10.2021

Aukce vozů od Louda Auto podpoří malé fotbalisty

Mimořádná charitativní akce Louda Aukce+ vynesla finanční prostředky ve prospěch činnosti nadačního fondu Ligové fotbalové asociace Zelený život. Ten pomáhá talentovaným fotbalistům ve věku 5 až 15 let, kteří pocházejí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

středa 13.10.2021

Jedenácté kolo patří rodinám v rámci akce Víkend otců

Tradiční akce Ligové fotbalové asociace má za cíl přivést k návštěvě ligových utkání co nejvíce rodin s dětmi a současně upozornit na fenomén sportu a fotbalu, kdy právě rodiče a jejich péče stojí za kariérami a úspěchy všech vrcholných profesionálních hráčů. Víkend otců jako kampaň se ponese všemi duely jedenáctého ligového kola v rámci programu FORTUNA:LIGY i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

čtvrtek 07.10.2021

Disciplinární komise trestala Zlín za nesportovní chování fanoušků

Disciplinární komise LFA na svém dnešním zasedání uložila klubu FC FASTAV Zlín pokutu 100 tisíc korun spojenou s podmíněným uzavřením části stadionu za rasistické projevy fanoušků směrem k brankáři Sparty Florinu Nitovi.

čtvrtek 07.10.2021

Hradec Králové má Přihraj:Krále asistencí, stal se jím štírek Vlkanova

Záložník Hradce Králové Adam Vlkanova získal pomyslnou korunu pro druhého Přihraj:Krále asistencí v sezoně 2021/22. V období od 6. do 10. kola FORTUNA:LIGY, které bylo pro udělení ocenění určující, nasbíral celkem čtyři asistence u gólů východočeského týmu.

pátek 01.10.2021

MALL.CZ Hráč a trenér měsíce F:L: Ocenění získali Almási z Baníku a plzeňský Bílek

Zářijovými vítězi ankety MALL.CZ Hráč a trenér měsíce FORTUNA:LIGY se stali představitelé dvou klubů z opačných stran republiky. V Ostravě se mohli spolehnout na gólové příspěvky urostlého forvarda Ladislava Almásiho. Plzeň zase ví, že pod ostříleným stratégem Michalem Bílkem vytěžila na přelomu léta a podzimu maximální možný počet bodů a nejlepší možné umístění. Viktoriáni se díky třem výhrám v řadě vyhoupli do čela tabulky FORTUNA:LIGY. Těsně pod pomyslnými stupni vítězů pak operuje Baník. V jeho týmu v září platilo: Almási se trefí – body jsou jisté.

pátek 01.10.2021

Hráč a trenér měsíce F:NL: Oceněnými za září jsou Pecháček z Táborska a brněnský Dostálek

Praha – Zářijovými vítězi ankety Hráč a trenér měsíce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se stali Jihočech a Jihomoravan. Sotva dvacetiletý brankář Pecháček sbírá v Táborsku vychytané nuly. Během září dokonce nedostal ani jeden regulérní gól. Pro Táborsko, které zase tolik branek nedává, je to velmi vítaná pomoc. To kouč Zbrojovky Brno Dostálek ví, že jeho svěřenci umí vypálit ostrými klidně i šestkrát za zápas. Úspěšné soutěžní tažení devátým kalendářním korunovali debaklem pro Ústí nad Labem.

čtvrtek 30.09.2021

Disciplinární komise udělovala pokuty za pyrotechniku

Především masivní použití pyrotechniky ve vyhrocených derby utkáních Slovácka se Zlínem, Bohemky se Slavií nebo Hradce Králové proti Pardubicím je součástí trestů, které klubům udělila Disciplinární komise LFA na svém dnešním zasedání.

čtvrtek 23.09.2021

Po návratu z Indie jsem si oddechl, teď jsem boleslavský patriot, říká Jan Šeda

V Mladé Boleslavi zahajuje brankář Jan Šeda už svou čtrnáctou sezonu, ve FORTUNA:LIZE nenastoupil za jiný tým. Během své kariéry si ale vyzkoušel i dvě zajímavá zahraniční angažmá, o kterých se rozpovídal v rozhovoru. Nastupoval za nizozemský Waalwijk i indickou FC Goa. V 35 letech má stále chuť do fotbalu. "Rád bych chytal co nejdéle. Až skončím, chci aby to bylo z mého rozhodnutí," říká.

čtvrtek 23.09.2021

The LFA has been introducing the first official FORTUNA:LIGA ball in history, SELECT will deliver the balls for the 2022/23 season

From the 2022/23 season, all matches of the highest Czech competition will be played with a single ball of the same brand. The league clubs approved a revolutionary decision in June this year. The League Football Association has now selected a specific brand for the coming seasons, the Select company. The unique visual of the official ball will be presented by the LFA before next season.