Archiv článků

pátek 23.07.2021

Zelený život vstupuje do nové etapy s patrony Lafatou a Fantišem a s partnerem Louda Auto

Ligová fotbalová asociace je významně aktivní na poli CSR projektů a nyní zvyžuje aktivitu u svého nadačního fondu Zelený život. Ten podporuje u fotbalu děti ze sociálně slabších rodin, když nabízí jednorázový finanční příspěvek ve výši do 10 tisíc korun za rok na náklady spojené s tréninkem a na sportovní vybavení.

čtvrtek 22.07.2021

Ligový fotbal startuje sezónu s diváky na tribunách

Po nedávno skončeném Mistrovství Evropy se čeští fotbaloví fanoušci mohou těšit znovu na ligové souboje. Ve stejný termín tentokrát startují obě nejvyšší soutěže. Pro FORTUNA:LIGU i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU se po roce znovu vrací herní model s nadstavbovou částí a dramatickými boji v baráží o postup. Ligová fotbalová asociace současně se svým oficiálním partnerem Louda Auto před začátkem sezóny představila nejbližší kroky u svého nadačního fondu Zelený život.

čtvrtek 15.07.2021

Počet diváků na stadionech bude i nadále regulovaný

Ligová fotbalová asociace před blížícím se startem ligových soutěží informovala kluby o maximálních počtech diváků, které mohou navštívit utkání FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. LFA v tomto směru vychází z Mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví, které upravuje počty účastníků na hromadných akcích.

pátek 09.07.2021

LFA ocenila ředitele Varnsdorfu Gabriela Cenou Františka Hrdličky

Varnsdorf – V příštím roce oslaví varnsdorfský fotbal již 115 let své existence. Do té se nesmazatelně zapsal Vlastimil Gabriel, který v klubu působí přes šedesát let. Za dlouholetou práci v profesionálním klubu mu Ligová fotbalová asociace udělila Cenu Františka Hrdličky.

středa 30.06.2021

Pomoc jižní Moravě: LFA spouští exkluzivní aukci hraných dresů

Jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo a napáchalo obrovské škody. Ligová fotbalová asociace se proto rozhodla v rámci podpory obětí této přírodní katastrofy uspořádat aukci hraných dresů fotbalistů FORTUNA:LIGY.

středa 30.06.2021

Všechny zápasy FORTUNA:LIGY odvysílají v nové sezoně výhradně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal

Diváci O2 TV Sport mají jistotu, že nejatraktivnější sportovní obsah si mohou užívat i v příštích letech. Společnost O2 prodloužila vysílací práva na českou nejvyšší fotbalovou soutěž o další dvě sezony. Navíc od nového ročníku budou dostupné všechny zápasy FORTUNA:LIGY pouze na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Na fanoušky tak čekají stovky oblíbených přímých přenosů.

středa 16.06.2021

Ligové grémium LFA schválilo herní formát s nadstavbou

Členské kluby Ligové fotbalové asociace na svém dnešním zasedání Ligového grémia schválily herní formát pro nadcházející soutěžní ročník 2021/2022 s nadstavbovou částí včetně baráže a vedení soutěže rovnou po zasedání oznámilo klubům rozlosování obou soutěží.

středa 16.06.2021

Los FORTUNA:LIGY 2021/22: Mistrovská Slavia začne ve Zlíně, Hradec Králové vyzve Bohemians

FORTUNA:LIGA zná rozlosování pro nadcházející ročník 2021/22. Ten odstartuje o víkendu 24. – 25. července a účastnit se ho bude 16 týmů. Úřadující mistr Slavia zahájí svou pouť za obhajobou titulu na hřišti Zlína, jediný nováček soutěže Hradec Králové bude v úvodním kole hostit Bohemians 1905, Sparta přivítá Olomouc a Jablonec ostravský Baník. Kompletní rozlosování sezóny 2021/22 naleznete v článku.

středa 16.06.2021

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA rozlosována i s pěti nováčky

Nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY byl rozlosován. Druhá nejvyšší soutěž se vrací k modelu šestnácti účastníků, na programu bude v sezoně 2021/2022 celkem 30 kol. Představí se i pět nováčků – z FORTUNA:LIGY sestoupily týmy Opavy, Příbrami a Brna, z nižších soutěží si polepšil Vyškov a rezerva pražské Sparty.

pondělí 14.06.2021

LFA uděluje Cenu Lukáše Přibyla a oceňuje kluby za práci s fanoušky

Ligová fotbalová asociace tradičně po skončení soutěžního ročníku bilancuje nejen sportovní výsledky, ale oceňuje i jednotlivé členské kluby za jejich práci s fanoušky. Cenu Lukáše Přibyla v hlavní kategorii FORTUNA:LIGY i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyhlásí ještě dnes odpoledne. Podobně jako loni potom Marketingová komise LFA přidělila ještě Cenu Lukáše Přibyla dalším klubům ve vedlejších kategoriích.