Archiv článků

čtvrtek 19.11.2020

Fortuna rozdává dresy vašeho oblíbeného klubu

Všichni bychom si přáli vidět vyprodané stadiony. Slyšet chorály z narvaných tribun. Současná doba tomu ale nepřeje, a tak je ideální chvíle podpořit váš oblíbený klub jinak! Obléknout nový dres a fandit z domova. Chtěli byste jeden takový?

čtvrtek 19.11.2020

Disciplinární řízení s Opavou zastaveno

Disciplinární komise LFA zastavila řízení s klubem Slezský FC Opava pro možný disciplinární přečin Narušení regulérnosti soutěže či utkání podle DŘ FAČR, v souvislosti s utkáním FORTUNA:LIGY mezi Slezským FC Opava a SK Sigma Olomouc, které mělo být sehráno dne 23. 7. 2020 v Opavě, a utkáním FORTUNA:LIGY mezi FK Teplice a Slezským FC Opava, které mělo být sehráno dne 26. 7. 2020 v Teplicích.

čtvrtek 19.11.2020

Zápasy Baníku se Slováckem a Libercem odloženy na neurčito

Vedení soutěže dnes reagovalo na epidemickou situaci v klubu FC Baník Ostrava a na základě rozhodnutí Krajské hygienická stanice Moravskoslezského kraje odložilo utkání 8. kola FORTUNA:LIGY Baníku proti 1. FC Slovácko na neurčito, stejně jako další domácí duel v 9.kole proti Slovanu Liberec.

pondělí 16.11.2020

LFA upravuje termínové listiny probíhajících soutěžních ročníků profesionálních soutěží

Ligové grémium formou „per rollam“ rozhodlo o nové podobě termínových listin FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Náhradou za měsíční nucenou výluku se bude nejvyšší soutěž hrát v prosinci až do vánočních svátků a do konce kalendářního roku by se mělo nakonec stihnout sehrát čtrnáct ligových kol. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA se bude nově hrát až do začátku prosince. Pořadí jednotlivých kol zůstane zachované podle původního rozlosování.

pátek 06.11.2020

The league is back! The LFA received an exemption for professional competitions

The Czech League Football Association received permission from the Ministry of Health to resume the two highest competitions this coming weekend. Under very strict conditions, the FORTUNA:LIGA can be played on Friday with the match Jablonec against Brno, and in the following days other duels of the seventh round of not only the highest competition, but also 2nd league FORTUNA:NARODNI LIGA will follow.

čtvrtek 05.11.2020

Liga se hraje! LFA obdržela výjimku pro konání utkání profesionálních soutěží

Ligová fotbalová asociace získala od Ministerstva zdravotnictví svolení k znovu obnovení obou nejvyšších soutěží již o nadcházejícím víkendu. Za velmi striktních podmínek se může již v pátek zápasem Jablonce proti Brnu rozehrát FORTUNA:LIGA a během dalších dní potom na něj naváží další duely sedmého kola nejen nejvyšší soutěže, ale i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

úterý 03.11.2020

Restart of professional competitions is very close

The League Football Association welcomes the decision of the Government of the Czech Republic earlier this week, which allows professional athletes to use the indoor spaces of sports grounds as part of their training activities. At its meeting today, the League Committee discussed the current situation and the possibilities of resuming the season in both highest professional competitions.

úterý 03.11.2020

LFA požádá o výjimku pro obě profesionální soutěže

Ligový výbor se na svém dnešním zasedání zabýval aktuální situací a možnostmi znovu zahájit soutěžní ročník v obou nejvyšších profesionálních soutěžích. Na základě rozhodnutí Vlády ČR Ligová fotbalová asociace ještě dnes oficiálně zažádá Ministerstvo zdravotnictví o udělení výjimky z krizového opatření, aby se mohla odehrát utkání 7. kola již o nadcházejícím víkendu. Řídící úsek současně upřesnil termíny zápasů, jak by měly být sehrány za předpokladu, že LFA výjimku obdrží.

pondělí 02.11.2020

Restart profesionálních soutěží je blízko

Ligová fotbalová asociace vítá dnešní rozhodnutí Vlády ČR, které umožňuje profesionálním sportovcům v rámci tréninkové činnosti užívat i vnitřní prostory sportovišť. Stejně tak LFA kvituje možnost znovu obnovení profesionálních soutěží.

pátek 30.10.2020

Otevřený dopis kapitánů profesionálních klubů a reprezentace předsedovi Vlády ČR

Vážený pane předsedo vlády, dovolte nám se v současné nelehké situaci obrátit přímo na Vás a popsat Vám tíživou realitu, ve které se nejenom my, naše kluby, ale celý profesionální fotbal v České republice nachází. Jak jistě víte, na jaře letošního kalendářního roku došlo k přerušení první a druhé ligy. Následně Ligová fotbalová asociace a její členské kluby přijaly přísná a složitá opatření k tomu, abychom byli my všichni schopni soutěže dohrát. Až na jednotky utkání se tak podařilo.