středa 15.11.2023

Birmančevič je novým Přihraj:Králem asistencí. Křídelník Sparty nahrál na tři góly

Birmančevič je novým Přihraj:Králem asistencí. Křídelník Sparty nahrál na tři góly

středa 15.11.2023
Populární metrika Přihraj:Král asistencí už má svého třetího vítěze v aktuální sezoně FORTUNA:LIGY. V období mezi 11. a 15. kolem kraloval sparťanský záložník Veljko Birmančevič, který pro své spoluhráče připravil tři branky.

Srbský fotbalista ve službách úřadujícího mistra v pořadí metriky Přihraj:Král asistencí uspěl před mladoboleslavskou dvojicí Vasil Kušej (shodně tři asistence) – Marek Matějovský (dvě asistence). Nad Kušeje ho poslalo šest přihrávek do gólové šance, Birmančevičovi navíc stačilo v uplynulých pěti kolech k nasbírání tří asistencí sehrát pouhých 254 minut! 

Úvodní gólovou přihrávku ve sledovaném období zapsal Veljko Birmančevič v domácí utkání Sparty s Českými Budějovicemi, když po jeho prudké přihrávce "do ohně", pohodlně doklepl míč do sítě Michal Ševčík a upravil na konečných 4:0. 

Na půdě Mladé Boleslavi sice pětadvacetiletý borec vyšel naprázdno, ale pak rozhodl malé pražské derby s Bohemians. Po hodině hry nejprve otevřel skóre duelu trefou z penalty, a pak nádhernou přihrávkou šajtlí vysunul do gólovky Lukáše Sadílka, který pojistil výhru Sparty brankou na 2:0.

Birmanevič, který ve 12 zápasech nasázel čtyři branky a na pět jich nahrál, patří k nejproduktivnějším hráčům FORTUNA:LIGY. V asistencích vládne společně s trojicí Lukáš Kalvach, Rafiu Durosinmi a Qazim Laci celé soutěži. Celkově pátou zapsal o víkendu na horké půdě ostravského Baníku, kde se po jeho centru hlavou prosadil obránce Filip Panák a zařídil Spartě dvanáctou výhru v probíhajícím ligovém ročníku.  

Více informací o statistice Přihraj:Král asistencí naleznete zde.Podívejte se na gólové přihrávky Veljka Birmančeviče

AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice (přihrávka na gól na 4:0)

AC Sparta Praha ň – Bohemians Praha 1905 2:0 (přihrávka na gól na 2:0)

FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 0:1 (přihrávka na gól na 0:1)