pondělí 07.06.2021

MALL.CZ Hráč a trenér měsíce F:L: Ocenění pro sparťany Hložka a Vrbu

MALL.CZ Hráč a trenér měsíce F:L: Ocenění pro sparťany Hložka a Vrbu

pondělí 07.06.2021
Posledními vítězi ankety MALL.CZ Hráč a trenér měsíce F:L za sezónu 2020/21 jsou sparťané. V hlasování za měsíc květen uspěli útočník Adam Hložek a trenér Pavel Vrba. Sparta zakončila sezónu pěti výhrami v řadě a druhým místem v tabulce.

MALL.CZ Hráč měsíce: Adam Hložek (AC Sparta Praha)

Osmnáctiletá hvězda ligy prožila skvělý ročník. Hložek v 19 odehraných zápasech nastřílel 15 gólů a k nim přidal dalších 7 asistencí. Společně se slávistou Janem Kuchtou se dělí o korunu krále střelců a nejen to mu vyneslo nominaci na Euro 2020, které brzy začne. Jedinou kaňkou bylo zranění, které Hložka vyřadilo ze hry od října do března.

Ve velké pohodě a formě zakončil Hložek také sezónu. Během května zasáhl do pěti zápasů a kromě zápasu s Brnem v nich odehrál plnou porci minut. Chyběl jen proti Bohemians 1905.

V duelech s Libercem (2:2), Ostravou (3:1) a Plzní (3:1) si připsal po jednom gólu v každém zápase. V divokém utkání s Mladou Boleslaví (5:4) sice vyšel gólově naprázdno, ale chuť si spravil v závěrečném zápasu sezóny, v němž Sparta deklasovala sestupující Brno 6:1. Hložek v utkání nasázel 4 góly a vstřelil svůj druhý hattrick v sezóně.

Hložek po skončení sezóny prodloužil se Spartou smlouvu a nyní jej s národním týmem čeká Euro 2020.

MALL.CZ Trenér měsíce: Pavel Vrba (AC Sparta Praha)

Pavel Vrba má od svého únorového nástupu do Sparty úspěšnost v zápasech 76,5 % a svůj tým dovedl v sezóně 2020/21 ke konečnému druhému místu, v souboji o něj předčil třetí Jablonec.

Bývalý trenér Plzně, českého národního týmu či ruské Machačkaly dokázal vystupňovat formu svého týmu na závěr sezóny a ze šesti květnových zápasů hned pět Sparta vyhrála. Postupně porazila Ostravu (3:1), Plzeň (3:1), Mladou Boleslav (5:4), Bohemians 1905 (2:1) a Brno (6:1), klopýtla jen v Liberci, kde remizovala 2:2.

Pavla Vrbu a jeho Spartu tak díky druhému místu čekají kvalifikační boje o Ligu mistrů.