pátek 05.05.2023

FORTUNA:LIGA baví fanoušky! Na závěrečné kolo dorazilo v průměru přes sedm tisíc diváků

FORTUNA:LIGA baví fanoušky! Na závěrečné kolo dorazilo v průměru přes sedm tisíc diváků

pátek 05.05.2023
Jubilejní 30. sezona samostatné FORTUNA:LIGY má za sebou základní část. V neděli ji symbolicky uzavřelo 30. kolo a právě to bylo divácky nejatraktivnější! V průměru na jedno utkání zavítalo během závěrečného dějství základní části na ligové stadiony přes sedm tisícovek diváků!

Probíhající soutěžní ročník 2022/2023 aktuálně patří, co se návštěvnosti, mezi TOP10 nejnavštěvovanějších sezon samostatné české ligy. S průměrnou návštěvou 5 365 diváků na kolo je aktuálně osmým v celkovém pořadí, kterému vévodí sezona 1996/1997, kdy průměrná návštěvnost dosahovala 7 155 diváků na ligové kolo.

Zpátky k aktuální sezoně. Po letním startu ročníku, kdy hned ve druhém kole padla meta šesti tisíc diváků na zápas (konkrétně 6 090) se průměrné návštěvy pohybovaly průměrně kolem pětitisícové hranice. 

Po slabších číslech z kraje jarní části sezony, která ovlivnilo zejména chladné počasí, šly návštěvy na ligových stadionech opět nahoru. Ve 25. i 28. kole překonaly v průměru hranici šesti tisíc diváků na jednom stadionu (6 524) a (6 263) a vrchol přišel v posledním 30. kole základní části FORTUNA:LIGY, kdy byla průměrná návštěva 7 094 diváků! 

Finiš ligy tedy diváky pořádně lákal a bude jistě zajímavé sledovat, jak návštěvnost ovlivní i vrchol sezony – FINÁLE FORTUNA:LIGY, které odstartuje o tomto víkendu.

"Pevně doufáme, že se do konce sezóny vyšplháme s čísly návštěvnosti ještě výše a zaznamenáme jednu z nejlepších návštěvností za novodobou historii naší nejvyšší ligy. FORTUNA:LIGA je nejsledovanější sportovní soutěží v Česku a jsme rádi, že to potvrzujeme i po náročných časech, kdy jsme se společně s kluby potýkali s opatřeními kvůli pandemii COVIDu," řekl Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace.

FORTUNA:LIGU táhnou především pražská "S"

Během uplynulých 30 kol aktuálního soutěžního ročníku stadiony účastníků FORTUNA:LIGY přivítaly na ochozech celkem 1 287 621 diváků. Nejvyšší domácí návštěvností se mohou pochlubit obě pražská "S", na domácí utkání Slavie dorazilo v průměru 14 515 diváků, na zápasy Sparty 13 693. 

Stabilně vysoká čísla hlásí také v Plzni (8 779), v Ostravě (6 975) či v Brně (5 699). Na chvostu zůstává Hradec Králové, který ovšem hraje svá domácí v azylu. Dá se tak očekávat, že po otevření nového stadionu půjdou návštěvy na domácích zápasech "Votroků" v příštím soutěžním ročníku prudce nahoru.

Další zajímavá čísla a statistiky týkající se návštěvnosti FORTUNA:LIGY naleznete zde »

Úvodní snímek: sparta.cz