úterý 21.03.2023

Play-off e:LIGY startuje již v úterý! Co vše nás čeká ve vyřazovací části soutěže?

Play-off e:LIGY startuje již v úterý! Co vše nás čeká ve vyřazovací části soutěže?

úterý 21.03.2023
Po základní části přichází nejdůležitější část celé e:LIGY - nejprestižnější česká soutěž v kompetitivním hraní hry EA SPORTS™ FIFA 23. Týmy na pátém až dvanáctém místě po základní části se utkají v předkole o postup do čtvrtfinále, které je naplánované na středu 22. března. Následné semifinále a finále nás čeká již o víkendu 25. a 26. března. Za každý tým startují dva hráči a kromě finanční prémie bojují o postup do EA SPORTS FIFA 23 Global Series Play-Ins. Kompletní program play-off uvidí fanoušci vedle obvyklých kanálů e:LIGY také v přímém přenosu na stanici O2 TV Fotbal!

Po více než 3 měsících boje v základní části se hráči utkají v play-off o to, kdo se stane mistrem e:LIGY pro ročník 2022/2023

Na úterní předkolo play-off máme připravená 4 utkání. Hned od 14 hodin se představí tým, který skončil těsně před postupem přímo do čtvrtfinále, a to pražská Sparta, která narazí na dvanáctý tým po základní části - FK Teplice. Poté navážeme zápasem FK Mladá Boleslav proti FC Hradec Králové. Týmy po 15 ligových kolech rozděloval pouze jeden bod, takže se můžeme těšit na vyrovnanou bitvu. Vpodvečer se proti sobě postaví vítěz minulého ročníku FC Baník Ostrava proti předchozímu mistrovi z Pardubic. A v posledním utkání, které je naplánováno na 20 hodin, se proti sobě postaví šestý tým tabulky FC Zbrojovka Brno v moravském derby proti SK Sigma Olomouc.

Ve čtvrtfinále už na vítěze předkola budou čekat tyto týmy: 

Králem základní části se stali hráči z FC TRINITY Zlín, kteří ve čtvrtfinále můžou narazit na úspěšnější tým z dvojice FK Mladá Boleslav/FC Hradec Králové. Zápas otevře ve středu čtvrtfinálový program již ve 14 hodin. Následně se můžeme těšit na atraktivní utkání FCVP Esports, která se může těšit na vítěze z dvojice Sparta eSports/FK Teplice. Ve třetím čtvrtfinále přijde na řadu FC Slovan Liberec. Ten se velmi dlouho držel na čele e:LIGY, ale prohrané zápasy s Mladou Boleslaví a Teplicemi je poslaly až na třetí místo. Slovan dostane ve čtvrtfinále jednoho z duelu mezi FC Zbrojovka Brno/SK Sigma Olomouc. Celé čtvrtfinále uzavře tým, který jen těsně skončil na druhém místě. SK Slavia Praha dostane soupeře ze zápasu FC Baník Ostrava/FK Pardubice.

Semifinálové a finálové zápasy již budou za účasti hráčů přímo ze studia, tudíž se můžeme těšit na plnou dávku emocí! Víkendové streamy budou startovat v 17 hodin a celou vyřazovací část můžete živě sledovat na obrazovkách stanice O2 TV Fotbal nebo na Twitchi e:LIGY.

Předběžný časový harmonogram play-off e:LIGY 2022/23

úterý 21.3. - předkolo

14:00 - Sparta eSports ENTERPRISE vs. FK Teplice

16:00 - FK Mladá Boleslav vs. FC Hradec Králové

18:00 - FC Baník Ostrava vs. FK Pardubice

20:00 - FC Zbrojovka Brno vs. SK Sigma Olomouc

středa 22.3. - čtvrtfinále

14:00 - FC TRINITY Zlín vs. FK Mladá Boleslav/FC Hradec Králové

16:00 - FCVP Esports vs. Sparta eSports ENTERPRISE/FK Teplice

18:00 - FC Slovan Liberec - Sampi vs. FC Zbrojovka Brno/SK Sigma Olomouc

20:00 - SK Slavia Praha vs. FC Baník Ostrava/FK Pardubice

sobota 25.3. - semifinále

17:00 - FC TRINITY Zlín/FK Mladá Boleslav/FC Hradec Králové vs. FCVP Esports/Sparta eSports ENTERPRISE/FK Teplice

19:00 - FC Slovan Liberec - Sampi/FC Zbrojovka Brno/SK Sigma Olomouc vs. SK Slavia Praha/FC Baník Ostrava/FK Pardubice

neděle 26.3. - finále

17:00 - Zápas o třetí místo

19:00 - Finálový zápas o titul

Pozn. časy začátků zápasů se mohou změnit s ohledem na průběh hracího dne.

Všechny zápasy vyřazovací fáze e:LIGY se hrají systémem BO5 a mohou tedy skončit po třech, čtyřech nebo pěti utkáních.