pátek 18.11.2022

JVC Hráč a trenér měsíce: Listopad ovládla Sparta, uspěli Haraslín a Priske

JVC Hráč a trenér měsíce: Listopad ovládla Sparta, uspěli Haraslín a Priske

pátek 18.11.2022
FORTUNA:LIGA má za sebou poslední hrací měsíc letošního kalendářního roku, proto už s předstihem mohla spustit hlasování fanoušků o JVC Hráče a trenéra měsíce. Za listopadové výkony získala nejvíce hlasů pražská Sparta – z triumfu v tradiční anketě se radují její kouč Brian Priske i záložník Lukáš Haraslín.

JVC Hráč měsíce: Lukáš Haraslín (AC Sparta Praha)

Stejně jako Spartu zastihl listopad ve skvělé formě jejího záložníka Lukáše Haraslína, který v anketě uspěl s těsným náskokem před středopolařem Ondřejem Lingrem a mladoboleslavským šikulou Tomášem Ladrou. 

Jak se vedlo Haraslínovi? Náramně. V dohrávce se Slováckem nejprve hlavou přiťukl míč Sadílkovi, který poslal sparťany do vedení a po hodině hry se dočkal i slovenský reprezentant, jenž svou premiérovou trefou v aktuálním ligovém ročníku zvýšil na 3:0.

Pražané nakonec zvítězili v poměru 4:0 a domácí tvrz uhájili také v 16. kole v duelu s Českými Budějovicemi. Sparta, která nastoupila v bílých dresech s trikolorou, jimiž si připomněla 129. výročí od svého založení, překlopila zápas na svou stranu právě díky zásahu Haraslína. Ten se trefil nádherně pod břevno a zajistil svému celku čtvrté ligové vítězství na domácím trávníku v řadě.

Haraslín tak prožívá parádní návrat do hry po zranění kolene, kvůli kterému vynechal deset utkání. Po více než dvouměsíční pauze se do FORTUNA:LIGY vrátil ve velkém stylu – v pěti ligových duelech vstřelil dva góly a přidal tři asistence.

JVC Trenér měsíce: Brian Priske (AC Sparta Praha)

Zatímco vstup do sezony byl ze strany Sparty rozpačitý, závěr úvodní poloviny aktuální sezony FORTUNA:LIGY jí sedl parádně. Listopad otevřela cenným úspěchem na půdě Plzně, kde Pražanům vystřelil vítězství po dlouhých jedenácti letech kapitán David Pavelka.

Na úspěšný zápas na stadionu účastníka Ligy mistrů a obhájce ligového titulu navázali sparťané doma, kde rozstříleli Slovácko v poměru 4:0. Na jednoznačné výhře se podílel gólem a asistencí i JVC Hráč měsíce listopadu Lukáš Haraslín.

Sparta povedený závěr podzimu podtrhla doma výhrou v předehrávaném 16. kole, kdy doma porazila České Budějovice zásluhou Haraslínovy trefy. Pražský celek tak doma ve FORTUNA:LIZE neprohrál poosmé v řadě, počtvrté za sebou doma naplno bodoval a přezimuje na třetím místě ligové tabulky.

V listopadové anketě tak zaslouženě triumfoval Brian Priske. Dánský trenér ve službách Sparty zvítězil v hlasování fanoušků před slávistickým koučem Jindřichem Trpišovským, třetí místo obsadil šéf olomoucké lavičky Václav Jílek.