čtvrtek 29.09.2022

JVC Hráč a trenér měsíce: V září kralovala Plzeň, uspěli snajpr Chorý a kouč Bílek

JVC Hráč a trenér měsíce: V září kralovala Plzeň, uspěli snajpr Chorý a kouč Bílek

čtvrtek 29.09.2022
Praha – Anketu JVC Hráč a trenér měsíce v září zcela ovládla FC Viktoria Plzeň. V hlasování fanoušků o nejlepšího hráče měsíce zvítězil útočník úřadujícího mistra Tomáš Chorý, mezi trenéry pak znovu uspěl kouč západočeského celku Michal Bílek. Ten obhájil své vítězství ze srpna, celkem v anketě triumfoval už počtvrté v řadě.

JVC Hráč měsíce: Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň)

Nejvíce hlasů od fanoušků, kteří volili hráče měsíce prostřednictvím mobilní aplikace FORTUNA:LIGY, získal Tomáš Chorý a nutno říct, že zcela zaslouženě. Plzeňský útočník se v novém ligovém ročníku rozjížděl pomaleji. 

V úvodních pěti zápasech aktuální sezony FORTUNA:LIGY se střelecky prosadil jedinkrát, ale v září už to byla jiná písnička. Urostlý borec sice v prvním zářijovém duelu na půdě Liberce střídal a během 29 odehraných minut neskóroval, další dva zápasy ovšem byly jeho.

Nejprve ve svém jubilejním 150. utkání ve FORTUNA:LIZE pomohl Viktorii zvládnout dramatickou přestřelku v domovské Olomouci, kde se narodil a řadu let strávil v tamní Sigmě, když dvěma zásahy přispěl k vítězství v poměru 3:2.

O týden později v přímém souboji o první místo mezi Plzní a Slavií pro změnu otevřel skóre trefou z penalty a nasměroval Viktorii k jednoznačnému vítězství 3:0. Tomáš Chorý v anketě JVC Hráč měsíce zvítězil před druhým slávistou Stanislavem Teclem, jenž ovládl srpnovou anketu, a třetím záložníkem Zbrojovky Brno Michalem Ševčíkem.

JVC Trenér měsíce: Michal Bílek (FC Viktoria Plzeň)

Důkazem, že Viktorii se daří náramně, je další vítězství v anketě JVC Trenér měsíce pro Michala Bílka. Kouč Plzně navázal na své triumfy z dubna, května i srpna, v hlasování fanoušků tak zvítězil už počtvrté za sebou, což je vskutku luxusní počin!

A jak se plzeňskému mužstvu dařilo právě v září? Jedním slovem: Skvěle! Úřadující šampion FORTUNA:LIGY zvládl všechny tři zářijové zápasy bez ztráty jediného bodu. Západočeši uspěli na trávníku Liberce, kde zvítězili 1:0 díky trefě Jana Sýkory.

Následovala výše zmíněná přestřelka na Hané, kde plzeňský výběr vyhrál 3:2, a dvěma brankami se na jeho úspěchu podílel čerstvý JVC Hráč měsíce září Tomáš Chorý. Viktoria zvládla i ostře sledovaný duel o první místo v ligové tabulce, když doma přehrála rivala z pražské Slavie v poměru 3:0.

Plzeňský tým vedený trenérem Michalem Bílkem tak v současné době vévodí FORTUNA:LIZE s tříbodovým náskokem právě na sešívané, navíc má k dobru odložený duel 4. kola s Brnem, který je na programu ve středu 9. listopadu. Bílek v anketě JVC Trenér měsíce zvítězil před jabloneckým koučem Davidem Horejšem, třetí skončil trenér Mladé Boleslavi Pavel Hoftych.