pátek 02.09.2022

JVC Hráč a trenér měsíce srpna ve F:L: Prvními oceněnými jsou slávista Tecl a plzeňský kouč Bílek

JVC Hráč a trenér měsíce srpna ve F:L: Prvními oceněnými jsou slávista Tecl a plzeňský kouč Bílek

pátek 02.09.2022
Anketa JVC Hráč a trenér měsíce se poprvé v sezoně přihlásila o slovo. Fanoušci v hlasování skrz mobilní aplikaci FORTUNA:LIGY zvolili nejlepším hráčem srpna slávistického útočníka Stanislava Tecla a kouče plzeňské Viktorie Michala Bílka.

JVC Hráč měsíce: Stanislav Tecl (SK Slavia Praha)

Slavia v srpnu zvládla vítězně všechna svá čtyři utkání a velký podíl na úspěšném období sešívaných měl právě Stanislav Tecl. Dvaatřicetiletý útočník sice na půdě Jablonce, kde Slavia zvítězila 3:2, vyšel střelecky naprázdno. Pak ale rozjel hotový gólový uragán.

Jeho střelecké schopnosti jako první odnesly Pardubice. Ty na slávistickém trávníku schytaly sedmigólový debakl, hned o tři zásahy se postaral právě Tecl. K vítězství v Brně v poměru 4:0 přispěl další trefou i asistencí.

Na povedené zápasy navázal také v posledním duelu s Teplicemi. Pražský celek doma opět dominoval, severočeskému soupeři nastřílel šest branek. Dvě z nich zařídil kdo? Ano, správně – Stanislav Tecl. 

Svými výkony si tak nahlas řekl o vítězství v anketě JVC Hráče měsíce, kde v hlasování fanoušků triumfoval před brněnským šikulou Michalem Ševčíkem a střelcem Mickem van Burenem, jenž nyní rozdává radost v dresu libereckého Slovanu.

JVC Trenér měsíce: Michal Bílek (FC Viktoria Plzeň)

Plzeň prožívá parádní časy a jedním z jejich strůjců je zcela bezpochyby trenér Michal Bílek. Úřadující šampion FORTUNA:LIGY pod jeho vedením postoupil do skupiny Ligy mistrů, kde se může těšit na zvučné soupeře – Barcelonu, Inter Milán a Bayern Mnichov. 

Viktoria září také na domácí scéně, kde je v neúplné tabulce druhá ze vedoucí Slavií, má ovšem ještě zápas s Brnem k dobru. Viktoriáni v srpnu zvítězili ve všech svých čtyřech ligových zápasech. Na svém trávníku si nejprve poradili s Pardubicemi, které porazili 2:1. 

Stejným poměrem zvítězili v duelu s Hradcem Králové, kdy tři body pro Plzeň trefil v 84. minutě Václav Pilař. Další "last minute" výhru brali Západočeši v Českých Budějovicích, kde o plzeňské výhře rozhodl Jhon Mosquera v nastavení. Na konci srpna Viktoria porazila účastníka Evropské konferenční ligy ze Slovácka v poměru 3:0.

Kouč plzeňského celku Michal Bílek tak v anketě JVC Trenér měsíce navázal na své ocenění z května tohoto roku. V hlasování fanoušků zvítězil s těsným náskokem pouhých tří (!) hlasů před slávistickým trenérem Jindřichem Trpišovským. Hlasovat se vyplatí, rozhoduje opravdu každý hlas – příště to může být právě ten váš.