pátek 28.05.2021

Hráč a Trenér sezony F:NL: Vítězi královéhradečtí Dvořák s Frťalou

Hráč a Trenér sezony F:NL: Vítězi královéhradečtí Dvořák s Frťalou

pátek 28.05.2021
Praha – Kapitáni a kouči všech klubů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY rovněž letos volili z vlastních řad nejúspěšnějšího hráče a trenéra celého ročníku. Volba nakonec padla na dva zástupce z mistrovského Hradce Králové. Díky gólům dvaatřicetiletého útočníka Pavla Dvořáka a taktovky zkušeného trenéra Zdenka Frťaly si Votroci po čtyřech letech vykopali postup zpět mezi českou fotbalovou elitu.

Hráč sezony: Pavel Dvořák (FC Hradec Králové)

Bez zkušených opor se mužstvo, které chce pomýšlet na postup, prostě neobejde. Hradec Králové jich měl několik. Jakuba Radu, Adama Vlkanovu. A také Pavla Dvořáka. Dvaatřicetiletý útočník se stal s devíti góly ve 23 zápasech nejlepším střelcem Východočechů. 

Do Hradce se vrátil po pěti letech, během nichž působil ve třech klubech — Jihlavě, Olomouci a Slovácku. Soupeřovy brankáře překonával především v jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, během níž nasázel dvě třetiny svých přesných tref. Mezi ně vměstnal i jeden hattrick, kterým odrovnal Ústí nad Labem, a výraznou měrou tak podtrhl konečné první místo v tabulce.

Konečné pořadí ankety:

1. Pavel Dvořák (Hradec Králové) – 25 bodů
2. Jaroslav Málek (Líšeň) – 24 bodů
3. Ladislav Mužík (Chrudim) – 17 bodů

Pořadí na dalších pozicích naleznete zde.

Trenér sezony: Zdenko Frťala (FC Hradec Králové)

Zdenko Frťala to neměl s Hradcem Králové jednoduché. Východočeši se sice na první místo vyšvihli hned zkraje sezony, při mistrovských dostizích se ale museli vypořádat s houževnatou moravskou dvojicí Líšeň – Prostějov.  Ta nejobtížnější zkouška přišla na přelomu zimy a jara. Hradec v prvním souboji po pauze prohrál na půdě nabuzené Líšně a přišel o vedoucí pozici. Hlavní kormidelník mu v Brně scházel, Frťalu na lavičku nepustila nákaza koronavirem. Ta posléze zachvátila i výraznější část hráčského kádru. Kandidát na postup se tak kromě klesnutí z první příčky na druhou (která letos nezaručovala ani baráž) musel vypořádat také se čtrnáctidenním nuceným distancem.

Ten mu však, zdá se, paradoxně pomohl. Padesátiletý lišák z Nitry Frťala nastartoval celek zpod „lízátek“ k hotové krasojízdě. Trvala deset kol a Hradec během ní sbíral jen samé výhry. Postupně zdolal Jihlavu, Žižkov, Vyšehrad, Táborsko, Třinec, Chrudim, Ústí nad Labem, Blansko a Prostějov. Doma proti Dukle pak udělal sladkou postupovou tečku. Frťala „Votroky“ po čtyřech letech vytáhl zpátky mezi elitu. V příštím ročníku už je nepovede, po utkání s Líšní (a čert vem, že skončilo pouze remízou) se s Hradcem Králové loučil. Jako hrdina.

Konečné pořadí ankety:

1. Zdenko Frťala (Hradec Králové) – 50 bodů
2. Pavel Šustr (Prostějov) – 38 bodů
3. Milan Valachovič (Líšeň) – 18 bodů

Pořadí na dalších pozicích naleznete zde.