pondělí 03.05.2021

MALL.CZ Hráč a trenér měsíce F:L: Jablonecké dubnové tažení řídili Schranz a Rada

MALL.CZ Hráč a trenér měsíce F:L: Jablonecké dubnové tažení řídili Schranz a Rada

pondělí 03.05.2021
V anketě MALL.CZ Hráč a trenér měsíce FORTUNA:LIGY za měsíc duben uspěli zástupci Jablonce. Hráčem měsíce je útočník Ivan Schranz, který se nečekaně přihlásil do souboje o nejlepšího střelce FORTUNA:LIGY. Trenérem měsíce je pak zkušený Petr Rada, který svůj tým kormidluje ke druhému místu v tabulce.

MALL.CZ Hráč měsíce: Ivan Schranz (FK Jablonec)

Sedmadvacetiletý slovenský útočník prožívá svou nejpovedenější sezonu ve FORTUNA:LIZE a je jedním z tahounů jabloneckého týmu. V dubnu přispěl svému týmu třemi góly v bojích o evropské poháry. I díky Schranzovi je Jablonec v neúplné tabulce na druhém místě a směle bojuje o předkolo Ligy mistrů.

Aktuálně má Schranz na kontě už 13 gólů (dva přidal už v květnu) a nečekaně se přihlásil do boje o korunu pro krále střelců.

Schranz patří v letošní sezoně k základním stavebním kamenům Radovy jedenáctky a v dubnu se osvědčil ve zvlášť těžkých zápasech. Především díky Schranzovu gólovému příspěvku se Jablonec vyšvihl na druhé místo.

Proti Spartě v přímém souboji o druhé místo ve 26. kole rozhodl tři minuty před koncem utkání po standardní situaci jediným gólem zápasu hlavou. Hned v dalším kole zařídil Jablonci bod na horké půdě Plzně další brankou. Z penalty pak odstartoval vítězství proti Karviné.

MALL.CZ Trenér měsíce: Petr Rada (FK Jablonec)

Jablonec kráčí od vítězství k vítězství. V dubnu neprohrál a ze šesti utkání posbíral 14 bodů díky čtyřem výhrám a dvěma remízám. Trenéru Radovi se především podařilo zkonsolidovat mužstvo a uspět v těžkých zápasech se Spartou a v Plzni.

Po remíze v Ďolíčku se Severočeši vypořádali se Zlínem (3:1) a následně právě i se Spartou, proti které rozhodl Schranz (1:0). Stejný hráč pak zařídil remízu proti Viktorii Plzeň (1:1). Jablonec ovšem nezaváhal se soupeři z nižších pater tabulky a dokázal důležité body vybojovat. K tomu přispěl i Martin Doležal, který se trefil proti Karviné (3:0) a dvakrát do sítě Českých Budějovic (2:0).

Díky úspěšnému dubnovému tažení má Jablonec slušnou šanci uhrát ve vrcholící sezoně druhé místo před Spartou.