čtvrtek 08.04.2021

Liberecký Pešek je novým Přihraj:Králem asistencí

Liberecký Pešek je novým Přihraj:Králem asistencí

čtvrtek 08.04.2021
Liberecký záložník Jakub Pešek je v pořadí pátým Přihraj:Králem asistencí této sezony. Ve sledovaném období 21. až 25. kola FORTUNA:LIGY si připsal dvě asistence.

Sedmadvacetiletý záložník Jakub Pešek zasáhl ve sledovaném období 21. až 25. kola do všech pěti zápasů libereckého Slovanu. Hned ve čtyřech z nich nastoupil v základní sestavě, v jednom případě proti Jablonci naskočil do hry z lavičky náhradníků.

Někdejší hráč Sparty či Českých Budějovic si připsal dvě asistence. Tu první v duelu proti Pardubicím, kdy přihrával na gól na 4:0 a Slovan v tomto zápase nakonec zvítězil 4:1. Následně zazářil i v zápase 22. kola s Příbramí, kdy vstřelil rozhodující branku a o minutu později asistoval u gólu Sadílka na konečných 2:0 pro severočeský tým.

Dvě asistence měla další šestice fotbalistů, ale ve prospěch Jakuba Peška rozhodl nejvyšší údaj v počtu přihrávek do gólové šance. Těch si Pešek připsal sedm.

Jakub Pešek nastoupí v následujících pěti zápasech s označením Přihraj:Král asistencí na rukávu a po skončení sezony bude dres i s jeho podpisem vydražen. Výtěžek aukce poputuje na Nadační fond Zelený život.

Více informací o statistice Přihraj:Král asistencí naleznete zde.

Peškovy asistence

Liberec – Pardubice 4:1 (přihrávka na gól na 4:0)

Příbram – Liberec 0:2 (přihrávka na gól na 0:2)