čtvrtek 01.04.2021

Anketu MALL.CZ Hráč a trenér měsíce F:L ovládli slávisté Stanciu a Trpišovský

Anketu MALL.CZ Hráč a trenér měsíce F:L ovládli slávisté Stanciu a Trpišovský

čtvrtek 01.04.2021
Březnové ankety MALL.CZ Hráč a trenér měsíce opanovali záložník Nicolae Stanciu a trenér Jindřich Trpišovský. Slavia zvládla tři důležitá utkání bez zaváhání a drží si náskok šestnácti bodů v nekompletní tabulce FORTUNA:LIGY.

MALL.CZ Hráč měsíce: Nicolae Stanciu (SK Slavia Praha)

Nicolae Stanciu se dostal na začátku jara do vynikající formy a prokazuje své schopnosti tahouna Slavie. Březen byl ovšem zatím jeho dosud nejúspěšnějším měsícem ve slávistickém dresu.

Rumunský záložník ve třech březnových utkáních vstřelil čtyři branky, navíc šlo o velmi důležité trefy. Proti Baníku proměnil sedmadvacetiletý hráč vítěznou penaltu, v následujícím kole se trefil dvakrát proti Mladé Boleslavi. Nejdřív proměnil nádhernou ranou přímý kop a následně předvedl pohledné sólo vápnem soupeře a levačkou poslal míč za záda brankáře. Poslední branku přidal v utkání s Opavou opět z penalty.

Celkově letos Stanciu vstřelil už deset branek a může tak ještě pomýšlet na korunu pro krále střelců FORTUNA:LIGY. Gólově jde už nyní o Stanciuovu jednoznačně nejúspěšnější ze čtyř sezon v Česku. Na další čtyři góly přihrál a trenér Jindřich Trpišovský oceňuje jeho přínos pro tým, který Stanciu potvrdil i v utkáních Evropské ligy proti skotským Rangers.

MALL.CZ Trenér měsíce: Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha)

Slavia nadále dominuje FORTUNA:LIZE a v březnu zvítězila ve všech třech utkáních s celkovým skóre 9:1. Jindřichu Trpišovskému se podařilo najít ideální základní sestavu a s jeho trenérským štábem vyřešili i situaci, kdy přišli o brankářskou jedničku Ondřeje Koláře kvůli zranění.

Slavia zvítězila proti Baníku 2:1, zdolala posílenou Mladou Boleslav se skóre 3:0 a bez většího zaváhání porazila také Opavu 4:0. Šňůra Pražanů bez prohry se tak natáhla až na 36 utkání bez prohry, což je aktuálně vyrovnaný rekord samostatné české soutěže.

Sešívaní si vedou úspěšně nadále i v evropských pohárech, kde je čeká v dubnu čtvrtfinále proti londýnskému Arsenalu.