pondělí 11.01.2021

Hráč a Trenér měsíce F:NL: Vítězi za prosinec Tvrdoň a Veselý

Slovenský brankář ve službách FK Ústí nad Labem Marián Tvrdoň nevynechal během podzimu mezi tyčemi jedinou minutu. K aktuální třetí příčce Army přispěl šestadvacetiletý šikula hned šesti vychytanými čistými konty, z toho dvě zaznamenal v prosinci. Dobrý podzim mají za sebou také v Chrudimi. Východočeši, kteří v posledním kalendářním měsíci roku 2020 vybojovali cenné čtyři body, přezimují pod vedením ambiciózního trenéra Jaroslava Veselého na výtečné čtvrté pozici.

Hráč měsíce: Marián Tvrdoň (FK Ústí nad Labem)

Dvanáct odehraných zápasů a hned polovina z nich bez obdržené branky. Omlazený tým Ústí nad Labem se po podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY usadil na výborné třetí pozici. Severočeši mohou za toto umístění děkovat i své jistotě mezi třemi tyčemi. Slovenský brankář Marián Tvrdoň nevynechal v brance Army zatím ani minutu.

S šesti vychytanými nulami je spolu s chrudimským Mrázkem nejlepším brankářem celé soutěže. V prosinci za svá záda nepustil šestadvacetiletý rodák ze slovenské Nitry jedinou střelu. Ústí díky tomu bralo tři body v Blansku (1:0) a bod doma s druhou Líšní (0:0).

Trenér měsíce: Jaroslav Veselý (MFK Chrudim)

K příjemným překvapením letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY patří bezesporu fotbalisté Chrudimi. Pod taktovkou třiačtyřicetiletého trenéra Jaroslava Veselého se na východě Čech dělá ve skromných podmínkách líbivý fotbal, který nese své ovoce.

Chrudim v prosinci nejprve remizovala 2:2 na hřišti obrozeného Třince a následně doma přehrála nejtěsnějším rozdílem 1:0 Vlašim. V tabulce si skvadra ambiciózního kouče, jenž v minulosti působil v Letohradu, Hradci Králové, Kolíně, ale i Spojených arabských emirátech, polepšila na současnou čtvrtou pozici.