úterý 01.09.2020

Los Ligy mistrů a Evropské ligy: Slavia proti Midtjyllandu nebo Young Boys, Plzeň narazí na SønderjyskE

Los Ligy mistrů a Evropské ligy: Slavia proti Midtjyllandu nebo Young Boys, Plzeň narazí na SønderjyskE

úterý 01.09.2020
Po Jablonci a Liberci, které čeká 2. předkolo Evropské ligy, znají své soupeře do pohárové Evropy také úřadující mistři ze Slavie a vicemistři z Plzně. Slavia narazí v play off Ligy mistrů na Midtjylland, nebo Young Boys Bern. Plzeň bude v 3. předkole Evropské ligy doma hostit SønderjyskE.

Slavii byl do play-off Ligy mistrů (poslední předkolo před základními skupinami) vylosovaný z možných soupeřů pravděpodobně ten nejtěžší. Sešívané čeká lepší celek ze zápasu 3. předkola mezi dánským  FC Midtjylland a švýcarským Young Boys Bern. Oba týmy ovládly poslední ročník svých lig.

Duel mezi Midtjyllandem a YB Bern je naplánován na 16. září, hraje se na jeden zápas. Proti úspěšnějšímu týmu z této dvojice Slavia nastoupí 22. září od 21:00 na domácí půdě, odveta na hřišti soupeře vršovického celku je naplánována na 30. září od 21:00.

Viktorii Plzeň čeká po vypadnutí z bojů o Ligu mistrů ve 3. předkole Evropské ligy dánský celek SønderjyskE Fodbold, který vznikl v roce 2004 sloučením několika klubů a který se do Evropské ligy kvalifikoval díky vítězství v dánském poháru. Duel, který se odehraje na jedno utkání bez odvety, je naplánován na 24. září. Pozitivní je, že se odehraje na hřišti Plzně.

Své soupeře se pro případné 3. předkolo Evropské ligy dozvěděli také v Liberci a Jablonci. Pokud Slovan přejde přes litevský FK Riteriai, čeká jej ve 3. předkole úspěšnější z dvojice Bačka Topola (Srbsko) – FCSB (Rumunsko). Zápas by se odehrál na hřišti soupeře Slovanu. Jablonec v případě postupu přes Dunajskou Stredu narazí ve 3. předkole na LASK Linz, hrálo by se na hřišti rakouského celku.