pondělí 31.08.2020

Los 2. předkola Evropské ligy: Jablonec se střetne s Dunajskou Stredou, Liberec zavítá do Litvy

Los 2. předkola Evropské ligy: Jablonec se střetne s Dunajskou Stredou, Liberec zavítá do Litvy

pondělí 31.08.2020
Dva české kluby, které si vybojovaly v loňském ročníku FORTUNA:LIGY účast ve 2. předkole Evropské ligy, už znají po losu ve švýcarském Nyonu své soupeře. Loni čtvrtý Jablonec se vydá na půdu Dunajské Stredy, Liberec coby vítěz české kvalifikace o EL zavítá na půdu litevského klubu FK Riteriai. Obě utkání se odehrají ve čtvrtek 17. září bez diváků, odvety se v tomto ročníku ve 2. předkole nehrají.

Jablonec coby nasazený tým odehraje 2. předkolo Evropské ligy znovu po roce, kdy v něm vypadl s Pjunikem Jerevan. Letos se svěřenci kouče Petra Rady vydají na půdu slovenského klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda, který skončil v loňském ročníku slovenské Fortuna ligy na třetí pozici.

Klub z maďarsko-slovenského pomezí se v novodobé historii podíval do evropských soutěží v sezóně 2018/2019 i 2019/2020, ale vždy vypadl hned ve 2. předkole Evropské ligy. Dunajská Streda zatím po pěti kolech vede tabulku slovenské nejvyšší soutěže, když je zatím bodově stoprocentní. Její aktuální brankářskou jedničkou je mimochodem 22letý příbramský rodák Martin Jedlička. V 1. předkole Evropské ligy vyřadila Dunajská Streda islandský celek Fimleikafélag Hafnarfjarðar.

Liberec si zahrál v evropských pohárech naposledy v roce 2017, kdy se podíval dokonce do skupinové fáze Evropské ligy. Ve 2. předkole Evropské ligy letos kádr trenéra Pavla Hoftycha zavítá do Litvy, kde narazí na FK Riteriai z metropole Vilnius.

Pobaltský klub skončil v posledním ročníku litevské A lygy na třetí příčce. V evropských pohárech se FK Riteriai objevil v posledních pěti sezónách. Nejdále postoupil v roce 2017 do 3. předkola Evropské ligy. V letošním ročníku Evropské ligy vyřadili Litevci v 1. předkole irský tým Derry City.

Oba zápasy českých zástupců ve 2. předkole Evropské ligy se odehrají ve čtvrtek 17. září a z rozhodnutí UEFA zcela bez diváků. Vzhledem k upraveným pravidlům výpočtu národních koeficientů se v jendozápasovém klání o postup do dalších bojů bude hrát:

  • výhra = 1,5 bodu
  • remíza = 1,0 bodu
  • prohra = 0,5 bodu