pátek 10.07.2020

Hráč a trenér června F:NL - Ceny putují do Brna, vítězi jsou Růsek s Machálkem

Hráč a trenér června F:NL - Ceny putují do Brna, vítězi jsou Růsek s Machálkem

pátek 10.07.2020
Hodně hektický byl poslední měsíc, během kterého účastníci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY okusili do sytosti kouzlo anglických týdnů. Výborně zvládli náročný červnový program zejména fotbalisté brněnské Zbrojovky, kteří z celkových devíti zápasů vytěžili sedm vítězství a dvě remízy a osamostatnili se na druhé barážové příčce. Zásluhu na tom měli, mimo jiné, pětigólový útočník Antonín Růsek a trenér Miloslav Machálek.

Brnu se v červnu dařilo zejména střelecky, když hned v pěti zápasech zaznamenalo alespoň tři branky. Dvakrát Moravané udělili protivníkům „bůra“ a Žižkov na konci měsíce dokonce rozstříleli nečekaně hladce 6:1.

Hned pěti góly se v červnu blýskl Antonín Růsek, jenž tak počet svých letošních zásahů zaokrouhlil na deset. Jednadvacetiletý rodák z Troskotovic, jenž je členem mládežnické reprezentace, se prosadil celkem ve čtyřech duelech.

To vše pod vedením zkušeného kouče Miloslava Machálka, pod kterým šla Zbrojovka herně i výsledkově nahoru. Do klubu přišel osmapadesátiletý stratég loni v říjnu z nedaleké Líšně a anketu o nejlepšího trenéra měsíce od té doby vyhrál třikrát – naposledy v květnu.

Brno, které prohrálo naposledy 26. října na Žižkově, se díky momentální úctyhodné šňůře patnácti utkání bez porážky vyšvihlo na druhé místo tabulky, z něhož ztrácí dvě kola před koncem soutěže čtyři body na vedoucí Pardubice.

Machálkově Zbrojovce se rovněž podařilo překonat hranici sedmdesáti vstřelených branek. Jen pro srovnání – druhý nejlépe střílející tým (Dukla) má na svém kontě 58 zásahů, první Pardubice pak rovných 50. Zbrojovka jich zaznamenala po poslední kanonádě na Vyšehradě (7:2) letos už 71!