pátek 02.03.2018

Německá Bundesliga hostila českou delegaci k projektu videorozhodčí

Německá Bundesliga hostila českou delegaci k projektu videorozhodčí

pátek 02.03.2018

Začátkem tohoto týdne absolvovali zástupci Ligové fotbalové asociace a Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky návštěvu centrály videorozhodčích německé Bundesligy. V Kolíně nad Rýnem měli možnost výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta, ředitel komunikace Daniel Hajný a šéfinstruktor videorozhodčích Roman Hrubeš proniknout do centrály projektu, který je ve finále testovací fáze i v HET lize. 

„Pozvání od našich německých kolegů si velmi vážíme. Videorozhodčí jsou zde nasazováni ve všech utkáních Bundesligy a během utkání jsou namísto stadionů přítomni v kolínské centrále, kde je v jedné místnosti možnost sledovat až pět utkání souběžně. Je to pro nás zajímavá i inspirativní zkušenost, sdělil Tomáš Bárta, výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace.

 

Čeští zástupci sledovali duel mezi Dortmundem a Augsburgem. „Měli jsme možnost sledovat německé videorozhodčí přímo v akci, což pro nás bylo obrovsky přínosné. Navíc jsme konzultovali řadu věcí, které se týkaly projektu videorozhodčí. I přesto, že v HET lize nemáme takové možnosti jako Němci, v rámci projektu máme hodně společných témat,“ konstatoval Roman Hrubeš, šéfinstruktor videorozhodčích.

 

Spolupráce mezi HET ligou a německou nejvyšší soutěží bude pokračovat i v nadcházejících měsících.