Nechme děti sportovat


Ligová fotbalová asociace se připojuje k výzvám sportovních organizací k možnosti znovu obnovení sportování dětí a mládeže.

Veškerý mládežnický sport se v Česku zastavil už na začátku října minulého roku a v kombinaci se zákazem výuky tělesné výchovy na základních školách se i podle názorů odborníků jedná o nebezpečný stav pro budoucí duševní i tělesné zdraví nejmladší populace. „Máme zkušenosti s tím, jak se nám podařilo bezpečně aktivovat sportovní činnost u profesionálních soutěží. Vidíme ale, jak trpí děti nedostatkem sportu a pohybu obecně. Proto jsme jednoznačně pro pozvolný návrat, u mládežnického sportu samozřejmě v organizované podobě, která ve venkovním prostředí zcela jistě dokáže zajistit bezpečný režim, na rozdíl od neorganizovaného sportování, ke kterému jinak stejně dojde,“ řekl Dušan Svoboda předseda Ligového výboru Ligové fotbalové asociace, která se připojila k iniciativě sportovních organizací.

SOUTĚŽ

Uživatelé Instagramu byly vyzváni v soutěži LFA, aby se také připojili k iniciativě Nechme děti sportovat. Děti posílali originální příspěvky, jak se těší na společný trénink s kamarády a nejlepší z nich získali dres či šálu svého oblíbeného klubu.

Každý soutěžící se mohl zapojit jen jedním příspěvkem. Všechny došlé fotky a videa hodnotila porota, do které imaginárně usedli následující fotbalisté: Martin Sladký (Olomouc), Vojtěch Vorel (Č. Budějovice), Patrik Le Giang (Bohemians), Jakub Podaný (Jablonec), Jakub Brabec (Plzeň) a Jiří Ciupa (Karviná).

Skupina ligových hráčů vybrala svými hlasy nejlepší tři příspěvky, jejichž autoři budou oceněni dresem nebo šálou svého oblíbeného klubu FORTUNA:LIGY.

Konečné pořadí soutěže Nechme děti sportovat

  • 1. místo – Namexy123 (originální dres dle výběru)
  • 2. místo – daveesmu17 (šála dle výběru)
  • 3. místo – zobinovic1 (šála dle výběru)

Všem výhercům gratulujeme!